Yhteystiedot

Asiakaspalvelu

ma–to klo 7.30–16.30 pe klo 7.30–16.00
Puh. +358 10 396 7197
asiakaspalvelu@kuljetuskovalainen.com

2016_asiakaspalvelijat

Kuljetus Kovalainen Oy

Y-tunnus FI 1000199-8
verkkolaskuosoite TE003710001998,
operaattori Tieto Oyj
välittäjätunnus 003701011385
Vaihde puh. +358 10 396 7100

Kaikkien henkilöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa
etunimi.sukunimi@kuljetuskovalainen.com

Muuttopalvelut

Puh. +358 10 396 7190
muuttopalvelut@kuljetuskovalainen.com


Hallinto

› Katso kartalta
Kauppatie 36, 95700 Pello
Puh. +358 10 396 7100
Fax +358 10 396 7119
asiakaspalvelu@kuljetuskovalainen.com

koval_martti_kovalainen

Kovalainen, Martti
toimitusjohtaja
+358 10 396 7105

martti.kovalainen@kuljetuskovalainen.com

koval_jukka_uimaniemi

Uimaniemi, Jukka
kuljetuspäällikkö
+358 10 396 7141

jukka.uimaniemi@kuljetuskovalainen.com

3

Kehusmaa, Juha
operatiivinen päällikkö
+358 10 396 7161

juha.kehusmaa@kuljetuskovalainen.com

koval_hannu_makiporhola

Mäkipörhölä, Hannu
myyntipäällikkö
+358 10 396 7108

hannu.makiporhola@kuljetuskovalainen.com

koval_pirta_koivuniemi

Melaluoto, Pirta
talouspäällikkö
+358 10 396 7101

pirta.melaluoto@kuljetuskovalainen.com

koval_Hannu-Uimaniemi

Uimaniemi, Hannu
Henkilöstöpäällikkö
+358 10 396 7104

hannu.uimaniemi@kuljetuskovalainen.com


Rovaniemen toimipiste

Katso kartalta
Teollisuustie 29 A, 96320 Rovaniemi
ma-pe klo 05.00-18.00
Puh. +358 10 396 7140
Fax +358 10 396 7149
Ajojärjestely Rovaniemi puh. +358 10 396 7140
ajojarjestely.rovaniemi@kuljetuskovalainen.com
Kumpula, Jari, terminaalin esimies puh. +358 10 396 7143
Terminaali vastaa liikennöintialueesta Rovaniemi, Itä- ja Ylä-Lappi, Tornionjokilaakso ja Länsi-Lappi.

koval_jari_kumpula

Oulun toimipiste

› Katso kartalta
Äimäkuja 6, 90400 Oulu
ma-pe klo 02.00-19.00
Puh. +358 10 396 7160
Fax +358 10 396 7169
ajojarjestely.oulu@kuljetuskovalainen.com
Suo-Yrjö, Sami, terminaalin esimies puh. + 358 10 396 7163
Terminaali vastaa liikennöintialueesta Oulu, Kemi ja Etelä-Suomi.

2

Seinäjoen toimipiste

› Katso kartalta
Akkutie 3, 60510 Hyllykallio
ma-pe klo 04.00-16.00
Ajojärjestely Seinäjoki puh. +358 10 396 7120
ajojarjestely.seinajoki@kuljetuskovalainen.com
Kamppila, Juha, terminaalin esimies puh. + 358 10 396 7122
juha.kamppila@kuljetuskovalainen.com
Terminaali vastaa liikennöintialueesta Etelä- ja Keski-Pohjanmaa.

Juha Kamppila_nettikäyttöön


Puheluhinnat yritysnumeroon soitettaessa (sis. alv 24%)

 

Puheluhinnat
Kiinteästä verkosta 8,35 snt/puh + 7,02 snt/min
Matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min
Ulkomailta Tavallinen ulkomaanpuheluhinta

www.sonera.fi/cidhinnat